Leczenie protetyczne

Leczenie protetyczne polega na odbudowie brakujących lub znacznie zniszczonych zębów w sposób pozwalający na przywrócenie naturalnych warunków zgryzowych.

Rodzaje odbudowy:

  • Licówki – cienkie płatki porcelany lub materiału kompozytowego, umieszczone przez lekarza dentystę bezpośrednio na przedniej części zęba. Są doskonałym rozwiązaniem kosmetycznym poprawiającym wygląd przebarwionych, ukruszonych lub wielokrotnie leczonych zębów przednich.
  • Korony porcelanowe – zęby zniszczone przez próchnicę, uszkodzone w wyniku urazu, osłabione licznymi wypełnieniami lub leczeniem kanałowym (endodontycznym) mogą wymagać zastosowania tego rozwiązania. Korony protetyczne różnią się materiałem, z którego wykonana jest podbudowa korony. Może być nim stop kobaltu i chromu, cyrkon, złoto. Lekarz stomatolog może również wykonać korony pełnoceramiczne. Korony wykonane z cyrkonu i porcelany są bardzo podobne do naturalnych zębów pacjenta, dlatego polecamy je szczególnie w odcinku przednim.
  • Mosty – uzupełniają brak jednego lub kilku zębów. Zęby sąsiadujące z ubytkiem są wykorzystywane, jako filary, na których umieszcza się korony protetyczne. Do nich następnie dowiesza się korony uzupełniające brakujące zęby. W gabinecie wykonujemy zarówno mosty metalowo-porcelanowe, mosty pełnoceramiczne, mosty porcelanowe na podbudowie ze złota lub tlenku cyrkonu jak i mosty kompozytowe na włóknie szklanym (niewymagające szlifowania zębów sąsiednich)
  • Wkłady i nakłady (inlay,onlay) – wykonane w laboratorium dentystycznym kompozytowe lub porcelanowe uzupełnienia rozległych ubytków tkanki zęba uszkodzonego przez próchnicę. Wkłady wykonane w laboratorium są alternatywą do tradycyjnych wypełnień w odcinkach bocznych. Są rozwiązaniem bardziej wytrzymałym i estetycznym.
  • Protezy zębowe – używane w przypadku, gdy liczba, umiejscowienie lub stan pozostałych zębów pacjenta nie pozwalają na zastosowanie mostu lub implantów. Proponujemy Państwu protezy akrylowe, protezy szkieletowe, protezy szkieletowe na elementach precyzyjnych (maskujące całkowicie metalowe klamry w protezie)
Top